Operacija 'Pichichi' za Benzemaja

La liga 16. Jul 202017:15 > 17:25
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Nogometaši Reala si bodo verjetno že danes zagotovili državni naslov, poleg tega pa bodo galaktiki naredili vse, da bo Benzema na vrhu liste strelcev prehitel Lionela Messija ter tako postal "Pichichi".

David Ramos / Staff/Getty images

Madridski Real bo zvečer na tekmi z Villarrealom lovil zmago, s katero bi si že dokončno zagotovil naslov španskih prvakov za sezono 2019/20. Na stadionu Alfredo di Stefano bo skupaj s pokalom za prvake prisoten tudi eden od direktorjev na španski nogometni zvezi, Antonio Gomez Reino, ki bo nogometašem kraljevega kluba v primeru, da jim uspe potopiti rumeno podmornico, takoj po tekmi predal prestižno lovoriko. Predsednika Zveze Luisa Rubialesa ne bo, saj je sredi volilne kampanje in ta hip bi bilo njegovo pojavljanje na tovrstnih dogodkih ‘politično nekorektno’. Seveda klubske, mestne in nenazadnje španske oblasti v Madridu skrbi morebitno slavje na Plaza de Cibeles, kjer navijači belega baleta proslavljajo lovorike. Virus je še vedno prisoten, posledično tudi strah, zbiranje večjega števila ljudi v Španiji kakopak še ni dovoljeno. A če bodo galaktiki nocoj zmagali, se bo ob znamenitem vodnjaku v središču mesta slej ko prej zbralo precej Realovih navijačev.

Toda pri Realu očitno ne razmišljajo zgoolj o nocojšnji zmagi. Oziroma jim predvsem madridski športni dnevnik Marca, tradicionalno izrazito naklonjena kraljevemu klubu, tega ne dovoli. Marca, pri kateri nihče več ne dvomi, da bo lovorika za naslov državnih prvakov že nocoj romala v trofejno sobo stadiona Santiago Bernabeu, želi vse in je v današnji izdaji za nocoj napovedala “Operacijo Pichichi za Benzemaja”.

Lovorika zamora, ki gre v roke vratarju, ki je v tekoči sezoni prejel najmanj zadetkov in jo je v preteklih letih redno osvajal Jan Oblak, bo tokrat končala pri Thibautu Courtoisu, to je jasno. A real želi tudi še bolj prestižno lovoriko Pichichi, ki jo prejme najboljši strelec prvenstva. Na lestvici strelcev trenutno vodi Lionel Messi z 22-imi goli, Karim Benzema pa je drugi z 19-imi. Pri marci trdijo, da vsi igralci Reala še kako dobro vedo, koliko bi ta lovorika pomenila Benzemaju in da se je ekipa odločila storiti vse, da bi Francozu pomagala, da se  na zadnjih dveh tekmah do nje dejansko dokoplje. Ob tem so mimogrede navrgli, da bi bilo v tem pogledu dobro, če bi Gonzalez Gonzalez, ki bo nocoj glavni delilec pravice na tekmi med Barcelono in Osasuno, Messiju morebiti pokazal rumeni karton, s čimer bi Argentinec izpolnil kvoto in v zadnjem krogu sploh ne bi imel pravice nastopa. Zares pomenljivo…

Zadnji Realov nogometaš, ki je osvojil naslov španskega kralja strelcev, je bil Cristiano Ronaldo že kar nekaj sezon nazaj (14/15). Odtlej so si lovoriko prisvojili pri Barceloni. Enkrat je Messi skoraj lastnoročno poskrbel, da jo je osvojil Luis Suarez, preostale je Argentinec odnesel sam.