URADNO: REAL JE ŠPANSKI PRVAK

La liga 16. Jul 202022:34 > 22:52
Denis Doyle/Getty Images

Kar se je vedelo že dolgo, je danes postalo tudi uradno. Nogometaši Reala so si z zmago proti Villarealu zagotovili 34. prvenstveno zvezdico.

V predzadnjem, 37. krogu španske La Lige, je madridski Real na svojem ‘rezervnem’ stadionu Alfredo di Stefano z 2:1 premagal Villarreal in si tudi matematično že zagotovil 34.zvezdico za naslov španskih državnih prvakov.

Villarreal, ki bo ključno tekmo za uvrstitev v Ligo Europa v zadnjem krogu igral na svoji De la Ceramici proti Eibarju, je tekmo začel s številnimi rezervisti. Galaktiki so pričakovano takoj prevzeli pobudo in povedli v 29.minuti, ko je slabo podal Chakla, žogo je prestregel Casemiro, jo podal do Modrića, slednji jo je podaljšal do Benzemaja, ki je med nogama Asenja zadel za izid polčasa.

V drugem delu je trener gostov Calleja na igrišče poslal nekaj prvokategornikov in Villarreal je zaigral bolje. V 77. minuti je sodnik Hernandez pokazal na belo točko v prid Reala, ki jo je uspešno unovčil Benzema. A šele v drugem poskusu, kajti v prvo je Ramos kar podal in Benzema je zadel, potem, ko je precej prehitro stekel v kazenski prostor. Toda Real je dobil še eno priložnost in jo tudi izkoristil.

V 83.minuti je Iborra z glavo znižal na 2:1. Isti igralec je v zadnji minuti zapravil sijajno priložnost za izenačenje in slavje galaktikov se je lahko začelo. Zinedine Zidane se drugič v svoji trenerski karieri veseli naslova v La ligi.

V zadnjem krogu imajo nogometaši Reala še eno pomembno misijo, ki so jo pri španskem časniku Marca poimenovali “operacija Pichichi”. Benzema ima na svojem računu 21 zadetkov. Za vodilnim Messijem zaostaja za 2 gola. Videli bomo, če lahko osrednjemu napadalcu belega baleta uspe prehiteti Argentinca.