Katalonska trdnjava padla po 612 dneh

La liga 17. Jul 202012:49 > 13:00
Michael Regan/Getty Images

Že tako bolj bleda sezona v La ligi se je za Barcelono dokončno končala s porazom proti Osasuni na svojem igrišču. Katalonci so s tem končali impresiven niz brez poraza kot gostitelj.

Povezano

Od 11. novembra leta 2018, ko je Betis na sijajni tekmi slavil s 4:3, do blamaže proti Osasuni, je Camp Nou postal nepremagljiva trdnjava. In to z razlogom. Gostujoča ekipa na Camp Nou ni slavila polnih 612 dni v vseh tekmovanjih. V tem času so Katalonci zabeležili 38 zmag in samo šest neodločenih rezultatov v vseh tekmovanjih. Izjemen niz je v četrtek zvečer prekinila Osasuna, ki je izkoristila očiten padec motivacije pri domačih zaradi izgubljene bitke za naslov španskega prvaka (Barca bi teoretično še imela nekaj možnosti, če Real ne bi slavil v Madridu) in prišla do odmevne zmage, čeprav je zadnjih 15 minut odigrala z igralcem manj na igrišču.

V zadnjih dveh sezonah je Barcelona pomembne tekme po pravilu izgubljala na gostovanju. V Ligi prvakov se je v obeh primerih poslovila po katastrofalnih predstavah v gosteh proti Romi in Liverpoolu, v letošnji sezoni pa je v La ligi na gostovanjih zapravila kar 25 točk. Za piko na i neuspešni sezoni, ki jo lahko rešijo z zmago v Ligi prvakov, je Barcelona klonila še na domači trdnjavi imenovani Camp Nou.