"Zadnji ples" Santija Cazorle

La liga 19. Jul 202011:41 > 12:01
David Ramos/Getty Images

Iz tabora Villareala so sporočili, da bo danes Santi Cazorla odigral svojo zadnjo tekmo za Villareal.

Getty Images

Iz tabora rumene podmornice so sporočili, da bosta danes zadnjo tekmo v rumenem dresu odigrala Santi Cazorla in Bruno Soriano.

Villareal mi je dal vse. K njemu sem prišel kot nepoznan deček iz Ovieda, zapuščam ga kot uspešen nogometaš. Vedno bom hvaležen za vse, kar je klub storil zame,” je pred zadnjim plesom dejal Santi Cazorla.

35-letni Španec še ni razkril kje bo nadaljeval kariero, a bolj kot ne je jasno, da bo Cazorla kariero nadaljeval v katarskem Al-Saddu. Trener tega kluba je namreč njegov velik prijatelj in nekdanji soigralec Xavi Hernandez. Omenjena nogometaša sta se skupaj veselila dveh naslovov evropskih prvakov – leta 2008 in 2012.

Cazorla je večkrat poudaril, da mu je Xavi, ko je zaradi hude poškodbe ahilove tetive preživljal najtežje življensko obdobje, vsak dan namenil klic. Cazorla si je, ko je še branil barve Arsenala strgal ahilovo tetivo, nakar se je vse še dodatno zapletlo pri prvi operaciji. Zdravniki so napovedovali, da ne bo nikoli več hodil, a nepopustljivi Santi se je vrnil in znova zaigral v polnem sijaju.

V letošnji sezoni je Cazorla neposredno sodeloval pri kar 20 ligaških zadetkih. V La ligi je zbral 11 zadetkov in prispeval 9 asistenc. Danes bo za Villareal odigral zadnjo, 329. tekmo.

Poleg Cazorle se bo poslovil tudi 36-letni Bruno Soriano, ki je za rumeno podmornico zbral kar 422 nastopov.

Ob 18:30 na De la Ceramico prihaja Eibar. Villareal si bo poskušal zagotoviti evropsko vozovnico.