Petarda Barce za konec, nov rekord Messija!

La liga 19. Jul 202018:48 > 18:48
Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Nogometaši Barcelone so na tekmi zadnjega 38. kroga španske La Lige v gosteh s 5:0 premagali Alaves. Dvoboj je zaznamoval Lionel Messi, ki je poleg dveh doseženih golov postavil tudi rekord po številu asistenc v sezoni.

Gostje iz Barcelone so prevladovali od samega začetka. Do 16. minute so dvakrat stresli prečko in enkrat vratnico.

Pred golom Alavesa je bilo vseskozi precej pestro. In katalonska ekipa je prišla do prednosti v 24. minuti, ko je sedmi gol v sezoni dosegel mladi Ansu Fati, Messi pa je zabeležil 21. asistenco. Tako je podrl rekord legenarnega Xavija, ki jih je v sezoni 2008/09 imel 20.

Zgolj deset minut kasneje pa je Messi prišel tudi do zadetka. Ob koncu prvega polčasa pa se je med strelce vpisal še Luis Suarez po podaji Jordija Albe.

Tudi v drugem polčasu se ni nič spremenilo. Ekipa Quiqueja Setiena je namreč vseskozi napadala vrata nasprotnika. Nelson Semedo je v 57. minuti dosegel gol za 4:0, Messi pa je v 75. minuti svojo sezono v La Ligi končal pri 25 golih.

Barcelona bo prvenstvo končala na drugem mestu, Alaves pa si je že pred zadnjim krogom zagotovil obstanek.