Modrić: V Realu želim končati kariero

La liga 22. Jul 202011:46 > 11:48
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Luka Modrić je za hrvaški časnik Sportske novosti dal intervju, v katerem je razkril, da si želi v kraljevem klubu iz Madrida končati kariero.

V letošnji sezoni je bil doprinos hrveškega vezista k naslovu španskih prvakov zelo velik. Modrić je dokazuje, da še vedno spada med najboljše veziste na svetu.

34-letnik se je odzval na številne kritike medijev, ki so večkrat poudarjali, da Modrić ne igra več tako dobro kot je na svetovnem prvenstvu leta 2018.

Kot prvo lahko rečem, da razumem kako mediji funkcionirajo. Odkar sem se preselil v Madrid, so mediji pisali številne stvari. Najprej so moj prestop označili kot zgrešenega. Nato sem prejemal številne pohvale. Zavedam se, da je to del življenja igralca, ki igra za Real Madrid. Tu so pričakovanja vselej visoka in s tem se je treba soočati,” pravi Modrić.

Ključnega pomena je to, kar igralec kaže na terenu, ne pa njegova starost. Imam veliko izkušenj, a zaradi tega ne želim biti zaščiten. Mislim, da ne bi bilo pošteno, če bi imel kredit na račun predstav iz preteklosti. Sam sem svoj največji kritik. Ko bom ocenil, da ne zmorem več igrati za Real, se bom takoj umaknil. Menim pa, da sem lahko še dolgo časa koristen za to ekipo,” je dejal Hrvat.

Čeprav igralci redko končujejo kariero v velikih klubih, je v Modričevem načrtu, da galaktik ostane do konca nogometne poti:

Tu je moj dom. Real izbira tiste, ki so najboljši za klub. Vezisti in napadalci redko zdržijo do 35. leta. Meni je to uspelo. To mi ni bilo poklonjeno, to mi je uspelo zaradi trdega dela in dobrih iger. V Madridu želim prebiti še nekaj časa. Želim podreti stereotip, da v Realu ne moreš dočakati konca kariere. Boril se bom, da mi bo to uspelo,” pravi Modrić.

Hrvat ima z Realom sklenjeno pogodbo do leta 2021.