Fuenlabrada ostala brez možnosti za preboj v La Ligo

La liga 26. Jul 202019:56 > 20:08
Gualter Fatia/Getty Images

Vodstvo La Lige je sprejelo odločitev, ki bo sprožila številne burne odzive. Prestavljena tekma zadnjega kroga med Deportivom in Fuenlabrado, ki je imela težave z okužbami igralcev s koronavirusom, je dokončno odpovedana.

Odločitev gre jasno v škodo Fuenlabradi, ki bi se z zmago uvrstila v play-off za popolnitev elitnega španskega tekmovanja. Na drugi strani je Deportivo že krog pred koncem ostal brez možnosti za obstanek, z odločitvijo vodstva pa so se pri Fuenlabradi že sprijaznili.

V nobenem primeru se ne počutimo odgovorne za ta nesrečni pripetljaj, ki se je odvil na dan zadnjega kroga tekmovanja. Prepričani smo, da smo glavna žrtev, saj smo z odpovedjo tekme ostali brez možnosti, da se uvrstimo v La Ligo,” so v uradnem sporočilu zapisali pri španskem klubu.

V zadnjih dneh se je sicer veliko govorilo o družinskih povezavah vodstva Fuenlabrade in predsednika La Lige Javierja Tebasa, čigar sin je član upravnega odbora španskega kluba. Ob tem naj dodamo, da Fuenlabrado zastopa prav odvetniška pisarna Javierja Tebasa.