Emery: Sanjam o lovoriki z Villarealom

Michael Regan/Getty Images

Španski strokovnjak Unai Emery je bil v ponedeljek predstavljen kot novi trener Villareala. Takoj je postavil visok cilj - z rumeno podmornico želi priti do lovorike.

Emery je bil nekaj mesecev, po tem, ko je pri Arsenalu dobil odpoved, brez službe. V ponedeljek  je Villareal potrdil, da se je z njim dogovoril za 3-letno sodelovanje.

Zelo vesel sem, da sem postal trener tega kluba. Gre za klub, ki sem ga vedno občudoval. V preteklosti sem že žel uspehe. Tudi tukaj želim biti uspešen. Najpomembnejše je to, da uživamo v tem kar počnemo,” pravi Emery.

“Sanje so brezplačne. Sanjam o lovoriki z Villarealom. Moramo verjeti v ta proces.”

Na vprašanje o trenutnem kadru in o odhodih Cazorle in Bruna Soriana, 48-letni strateg odgovarja:

Moram se spoznati z igralci. Nekateri nogometaši bodo odšli, nekaj jih bomo pripeljali. Cazorlo in Bruna bomo morali nadomestiti. Sem optimističen,” je dejal Emery.

Villareal je v letošnji sezoni osvojil 5. mesto, kar pomeni, da bo v prihodnji sezoni igral v Ligi Europa.

Emery je v preteklosti vodil Almerio, Valencio, moskovski Spartak, Sevillo, PSG in Arsenal.