Messi & Co. na klopi Barce želijo klubsko legendo

La liga 16. Avg 202019:53 > 19:56
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši Barcelone menijo, da bi moral glavni trener ekipe iz Camp Noua postati Xavi Hernandez, ki je trenutno šef katarskega Al-Sada, poroča As.

Lionel Messi in soigralci so prepričani, da je Xavi edini, ki lahko združi ekipo, ki je imela v sezoni, v kateri je ostala brez ene same trofeje, številne težave.

Po njihovem mnenju, tako As, samo nekdanji kapetan Barcelone in španski reprezentant premore vse potrebne kvalitete, da “oživi” igro Kataloncev.

Zdi se, da je samo vprašanje časa, kdaj bo aktualni trener Quique Setien v roke dobil odpoved po blamaži v četrtfinalu Lige prvakov in porazu proti munchenskemu Bayernu z 8:2. Vodilni možje kluba naj bi medtem že skrajšali listo možnih naslednikov.

Glavni kandidati so Mauricio Pochettino, Ronald Koeman in Xavi. Nekateri mediji so na klopi “videli” Thierryja Henryja, vendar je to najmanj realna možnost.

Spomnimo, da je Xavi Barcelono zavrnil na začetku letošnjega leta, ko je moral klub zaradi slabih rezultatov zapustiti Ernesto Valverde.