Ronald Koeman naj bi vsak čas postal trener Barce

La liga 18. Avg 202017:52 > 17:53
REUTERS/Albert Gea

Španski časnik As poroča, da naj bi Ronald Koeman v naslednjih urah tudi uradno postal trener Barcelone.

ui

Takoj po sramotnem porazu v četrtfinalu Lige prvakov, ko je Bayern Barco premagal z 8:2, je postalo jasno, da se bo Quique Setien poslovil od trenerskega stolčka. Včeraj so v klubu sporočili, da je 61-letni strateg preteklost tega kluba.

Že danes naj bi postalo uradno, kdo bo Setienov naslednik. Ronald Koeman je tik pred podpisom pogodbe s Katalonci.

Nizozemec je za Barcelono igral od leta 1989 do 1995. Za blaugrano je v La ligi zbral 192 tekem in dosegel 67 golov.

Med letoma 1998 in 2000 je v Barceloni deloval kot pomočnik trenerja, nato pa je vodil Vitesse, Ajax, Benfico, PSV, Valencio, AZ, Feyenoord, Southamton, Everton in nizozemsko reprezentanco. Oranje vodi od leta 2018, vsak čas pa naj bi torej zamenjal službo.