Dogaja se, Messi zapušča Barcelono!

La liga 26. Avg 202016:32 > 16:56
Getty Images

Španski mediji poročajo, da bo Lionel Messi kmalu bivši nogometaš Barcelone. Argentinec želi na vsak način zapustiti katalonsko prestolnico.

Zdi se, da se dejansko dogaja. Najboljši nogometaš Barcelone vseh časov kot kaže zapušča matični klub.

Lionel Messi je klubu včeraj poslal elektronsko pošto v kateri se je razjasnil, da želi zapustiti Barco. Vodstvo blaugrane je ekspresno organiziralo krizni sestanek z namenom, da bi Argentinca odvrnili od želje po odhodu. Pred pisarnami so se ljudje množično zbirali in protestirali zoper predsednika kluba Bartomeuja.

Nekateri mediji so poročali, da je vodilni mož Barce pripravljen odstopiti, v kolikor bi njegov odstop odvrnil Messijevo željo po odhodu. Ta scenarij je sila neuresničljiv, saj je klub trenutno v velikem finančnem minusu, pravila kluba pa velijo, da predsednik ne sme zapustiti kluba v rdečih številkah.

Dobro obveščeni viri pa so tako ali tako postregli z informacijo, da Argentinec Barci sploh ni postavil nobenega pogoja. Messi naj bi želel blaugrano  zapustiti tudi v primeru, če bi Josep Maria Bartomeu predčasno odstopil.

Strokovnjaki trdijo, da Barcelona pravice ne bo iskala na sodišču, saj ima Messi popolno podporo s strani navijačev, soigralcev in še mnogih pomembnih klubskih funkcionarjev. Enostavno bi se mnogim zdelo škandalozno, v kolikor bi  Barcelona in Messi pravico iskala na tožilstvu.

Naj spomnimo, da ima Messi v pogodbi zapisano, da lahko po koncu letošnje sezone Barco zapusti brez odškodnine. To je dejansko tudi njegova želja, a težava je v tem, da bi Argentinec to moral storiti že junija, ko sezona, zaradi izrednih razmer, še ni bila končana.

Messi naj bi bil že v pogovorih z Manchester Cityjem. Edini pogoj, ki ga ima Messi je ta, Pep Guardiola podaljša pogodbo s sinjemodrimi.