Bartomeu bo odstopil, če bo Messi zaradi tega ostal

La liga 27. Avg 202017:23 > 17:27
David Ramos/Getty Images

Predsednik Barcelone Josep Maria Bartomeu je dejal, da bo klub zapustil, če bo to pomenilo, da bo Messi ostal na Camp Nouu.

Španska Marca poroča, da je Bartomeu pripravljen odstopiti, če bi to odvrnilo Messijevo željo po odhodu.

Messi ima z blaugrano pogodbo do leta 2021, a v njej ima zapisano, da lahko po koncu sezone zapusti klub brez odškodnine, a to je veljalo do junija, ko sezona zaradi izrednih razmer še ni bila končana. Strogo po pravilih, bi lahko Barca zanj zahtevala 700 milijonov evrov, a vendarle se zdi, da bo Messi dobil proste roke, če bo vztrajal pri svoji odločitvi.

V prvi vrsti želi Argentinec oditi zaradi slabega klubskega vodstva.

Prvi zvezdnik ekipe ima podporo navijačev, soigralcev in mnogih legend katalonskega ponosa. Zaradi tega se je Bartomeu znašel pod velikim pritiskom in je kot kaže pripravljen odstopiti.