Messi ni prišel na priprave

La liga 29. Avg 202020:43 > 20:46
David Ramos/Getty Images

Lionel Messi je uresničil svojo napoved in se ni pojavil na zdravniških pregledih ob prvem dnevu priprav Barcelone.

Alex Caparros, Getty Images Sport

Kot smo poročali včeraj, je Lionel Messi napovedal, da se ne bo udeležil priprav Barcelone, ki jo želi na vsak način zapustiti, kljub temu, da ima pogodbo še za eno sezono.

Danes so se nogometaši zbrali in opravili zdravniške preglede ter teste za covid-19, Messi pa je držal besedo in se tam ni pojavil.

Predsednik Barce Josep Maria Bartomeu je sprva sporočil, da se klub nima namena odreči prvemu zvezdniku ekipe ter da bodo morali morebitni snubci zanj plačati 700 milijonov evrov, kolikor znaša njegova odkupna klavzula, ampak ta klavzula naj bi potekla po sezoni 2019-20 in za sezono 2020-21 ne velja.

Po nekaterih informacijah angleških medijev naj bi bili pri Barceloni zdaj pripravljeni sprejeti 280 milijonov evrov od Manchester Cityja, za katerega naj bi Messi hotel igrati, po informacijah iz Španije pa klub zavrača kakršnokoli pogajanje glede odhoda in se je pripravljen pogovarjati zgolj o podaljšanju pogodbe.

Po poročanju Sky Sports pa je Messi zdaj zahteval oseben sestanek z vodstvom Barcelone, da razčistijo zaplete okoli odhoda iz kluba.