La Liga: Messi ima pogodbo, klavzula velja

La liga 30. Avg 202014:03 > 14:05
Manu Fernandez/Pool via Getty Images

La Liga se je oglasila z uradnim obvestilom glede špekulacij okoli odhoda Lionela Messija in tega, da je odkupna klavzula potekla.

V zadnjih dneh so se pojavile špekulacije, da Lionel Messi v svoji pogodbi nima več odkupne klavzule, po kateri bi moral katerikoli klub za Messija Barceloni izplačati 700 milijonov evrov. Argentinec ima še vedno veljavno pogodbo z Barcelono, ta pa poteče junija 2021, pa tudi klavzula je veljavna.

Vse to piše v uradnem sporočilu La Lige, ki se je odzvala na Messijevo zahtevo po prekinitvi pogodbe.

Povezano

Če bi do prekinitve pogodbe res prišlo, bi Messi lahko Barcelono zapustil kot prost igralec, česar pa si katalonski klub nikakor ne želi. Argentinec trdi, da je njegova odkupna klavzula potekla po koncu sezone 2019-20, vendar so v La Ligi zdaj to ovrgli in potrdili, da klub lahko zapusti le, če bo nekdo plačal 700 milijonov evrov, kar pa je zelo malo verjetno.

Nobena skrivnost ni, da naj bi Messi, če uspe prekiniti pogodbo z Barcelono, podpisal z Manchester Cityjem.

Saga Messi se torej nadaljuje…