Modrić: Barca brez Messija? Kot mi brez CR–ja

La liga 3. Sep 20209:43 > 9:46
Denis Doyle, Getty Images

Šestkratni dobitnik Zlate žoge Lionel Messi je pred odhodom iz Barcelone – ekipe, katere član je od svojega 13-leta. O njegovem morebitnem odhodu iz La lige je govoril tudi vezist madridskega Reala in hrvaške reprezentance Luka Modrić.

Kraljevi klub je nedavno obeležil osem let od trenutka, ko jih je okrepil Luka Modrić.

Messijev odhod bi bil velik udarec. Kot ko nas je zapustil Cristiano Ronaldo. Toda ne moreš razmišljati o preteklosti, nogomet je takšen. V kolikor bo odšel, bo to velika težava za celotno ligo, za prestiž. Vseeno je potrebno razmišljati vnaprej, drugi igralci bodo postali zvezde,” meni kapetan Hrvaške.

“Ko je Ronaldo odšel, se je nam zgodila ista stvar – ekipa je nadaljevala brez njega, tako kot bo Barca brez Messija,” je dejal edini nogometaš, ki je osvojil Zlato žogo od leta 2007 pa to ni Lionel Messi ali Cristiano Ronaldo.

“Real ima sedaj izkušeno ekipo, a tudi mlade igralce, ki napredujejo. Ne vem, ali bomo v tem prestopnem roku kupovali, mislim, da imamo dovolj kvalitet. V zadnji sezoni sem osvojil svoj drugi naslov v La ligi, želim pa jih še več,” je zaključil odlični vezist.

Modrić ima 34-let, v bogati karieri je nastopal še za Dinamo in Tottenham, nekaj časa pa je kot posojen igralec preživel pri Interju iz Zaprešića in Zrinjskem iz Mostarja. Za hrvaško reprezentanco je odigral 127 tekem in dosegel 16 zadetkov.