Marca: Messi ni želel oditi na silo

La liga 3. Sep 202023:59 > 04. Sep 2020 0:02
Manu Fernandez/Pool via Getty Images

Čeprav je bil Messi na izhodnih vratih Barcelone, se sedaj zdi, da bo Argentinec vendarle ostal na Camp Nouu.

Včeraj sta se sestala predsednik Barcelone Josep Maria Bartomeu in oče prvega zvezdnika ekipe ter njegov zastopnik Jorge Messi. Po njunem sestanku je bolj ali manj jasno, da bo Leo ostal v Kataloniji.

Messi je pripravljen ostati v klubu še eno sezono. Glavni razlog za to je, da ga predsednik Bartomeu ni želel spustiti iz kluba, Messi pa ni želel pravice iskati na sodišču, saj to ni način po katerem bi se rad poslovil od blaugrane.

Po pisanju Marce Messi ni želel zapustiti kluba kot denimo Neymar, katerega odhod se je končal celo s tožbo. Argentinec je želel zapustiti Camp Nou, a ne za ceno tega, da bi se poslovil na grd način.

Njegova odkupna klavzula znaša 700 milijonov evrov, kar seveda ni zmožen plačati noben klub. Bartomeu je Argentincu ponudil novo pogodbo, ki bi veljala do leta 2022, vsebovala pa bi normalno odkupno klavzulo. Tako bi Messi lahko po naslednji sezoni klub zapustil, v kolikor bi bil nekdo pripravljen plačati “normalno” ceno. O kateri vsoti govorimo, še ni znano.