Tebas: V primeru "Messi" smo morali zaščititi La Ligo

La liga 7. Sep 202019:26 > 19:29
REUTERS/Albert Gea

Predsednik La Lige Javier Tebas je zadovoljen, ker Lionel Messi ostaja v Barceloni, hkrati pa Argentincu sporoča, da ni nihče večji od La Lige.

Kapetan katalonskega ponosa je želel po končani sezoni 2019/2020 kot prost igralec zapustiti Camp Nou, pri Barceloni pa so vztrajali, da lahko Argentinec klub zamenja samo v primeru odkupne klavzule. Slednja znaša 700 milijonov evrov, Barco pa je pri vsem skupaj podprlo tudi vodstvo La Lige.

Povezano

“Ko smo posredovali pri sporu med Messijem in Barcelono, smo želeli zaščititi La Ligo in klube. V tem primeru Barcelono. Logično je, da bi vsi radi imeli Messija. Če se bo Messi prihodnje leto odločil za odhod, bo to za nas veliko škoda, letos pa ne sme pozabiti, da od sezone 2014/15 delujemo po pravilu, da je liga nad igralci in klubi. To je edini pravi način, da se zagotovi pravičnost prvenstva. La Liga je vsak dan močnejša,” razkriva Tebas.

Prvi mož španske lige zatrjuje, da reakcija La Lige ni bila vojna napoved proti Messiju.

Enako bi reagiral, če bi šlo za “Pepita Pereza” ali kateregakoli drugega igralca naše lige. Moramo se držati pravil. Pogodbe je potrebno spoštovati ne glede na to, kdo je podpisnik. Lea Obožujem.V zadnjih 20 letih je spisal novo zgodovino španskega nogometa. Mi smo želeli samo to, da se spoštuje pogodbe.

33-letni Messi že vso kariero igra za Barcelono, s katero je osvojil vse, kar se osvojiti da.

Ko se je razvedelo, da si želi zapustiti Camp Nou so se v vrsto zanj postavili vsi evropski velikani. Najbližje velikemu ulovu je bil Manchester City, ki ga vodi njegov nekdanji trener Pep Guardiola.