Depay dogovorjen z Barcelono

Clive Rose/Getty Images

Memphis Depay je po poročanju španskih medijev pristal na pogoje, ki mu jih nudi Barca. V kolikor se bo katalonski klub uspel dogovoriti z Lyonom glede višine odškodnine, bo prestop realiziran.

Nizozemec ima s francoskim klubom sklenjeno pogodbo zgolj še za eno sezono. Depay sodelovanja ne namreva podaljšati, zato ima Lyon zadnjo priložnost, da nekaj iztrži z njegovim prestopom.

Za 26-letnega napadalca se je zelo zanimal Milan, toda Depay si sedaj, ko ga želi v ekipi videti njegov bivši selektor Ronald Koeman, želi v Barcelono.

Nizozemski reprezentant je pristal na pogoje blaugrane. Sedaj se morata dogovoriti še oba kluba. Barca naj bi v kratkem Lyonu poslala uradno ponudbo v višini 30 milijonov evrov.

Depay je v lanski sezoni v Ligue 1 odigral 13 tekem in dosegel 9 zadetkov. Decembra lani je utrpel poškodbo križne vezi, zato je bil 6 mesecev izven pogona. Vrnil se je avgusta, ko se je Lyon s PSG-jem pomeril v finalu francoskega pokala, nato pa je z ekipo iz stadiona Groupama spisal lepo zgodbo v Ligi prvakov. Francozi so se poslovili šele v polfinalu najelitnejšega klubskega tekmovanja.

Da je poškodba preteklost, je Depay dokazal na tekmi prvega kroga letošnje sezone v Ligue 1, ko je dosegel hat-trick.

Koeman si želi na Camp Nou pripeljati še enega rojaka. Katalonci so v pogajanjih z Liverpoolom za Wijnalduma.