Setien bo Barco tožil zaradi prekinitve pogodbe

Manu Fernandez/Pool via REUTERS

Španski trener Quique Setien je napovedal, da bo proti Barceloni sprožil sodni postopek.

Sportklub Slovenija

Katalonski klub je 17. avgusta javnost obvestil, da Quique Setien ne bo več trener prve ekipe. Vmes so na njegovo mesto pripeljali Ronalda Koemana. Toda 61-letnik je bil uradno razrešen šele 16. septembra.

Dan kasneje je Setien napovedal, da bo proti klubu sprožil sodni postopek. Izkušeni strokovnjak namreč zaradi odpovedi pogodbe pričakuje odškodnino. Razkril je namreč, da je odpoved prejel šele v sredo, brez odškodnine. Dodal pa je tudi, da že en mesec ni od predstavnikov kluba slišal niti besede.

Po poročanju španskih medijev bo Setien od Barcelone zahteval štiri milijone evrov.

Spomnimo, katalonski klub je prevzel meseca januarja. Od takrat je Barcelono vodil na 25 tekmah. Odpuščen je bil po porazu proti Bayernu (2:8).