Igralci Barcelone izbrali svojega favorita

La liga 17. Mar 201716:07 > 16:28
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Trener Barcelone Luis Enrique je pred kratkim namignil, da bo po koncu sezone zapustil Barcelono, zato so se že pričela ugibanja o njegovem nasledniku. Med napovedi so se vmešali tudi Barcini igralci, ki so izdali svojega favorita.

Favorit za Enriquejevega naslednika je Juan Carlos Unzue, ki trenutno opravlja službo pomočnika glavnega trenerja. Podporo so Unzueju do sedaj izkazali Andres Iniesta, Gerard Pique in Ivan Rakitić. Med možnimi kandidati za naslednika se omenja tudi Ernesta Valverdeja in Jorgeja Sampaolija, trenerja Bilbaa in Seville.

Unzue je bil med letoma 1988 in 1990 vratar Barcelone, za katalonski klub pa je od leta 2003 pa do 2010 opravljal službo trenerja vratarjev. V Barco se je ponovno vrnil leta 2011. “Unzue o klubu in ekipi ve vse. Že dolgo sodeluje z nami in ve, kako funkcioniramo. Ima izkušnje, s katerimi nam lahko pomaga, da realiziramo zastavljene cilje,” o Unzueju meni Iniesta.

Podobno mnenje deli Gerard Pique. “V klubu je Unzue preživel veliko let. Ne samo kot Enriquejev pomočnik, ampak tudi še v času Pepa Guardiole. Je odličen kandidat za glavnega trenerja,” meni Pique.

Z Iniesto in Piquejem se strinja tudi Rakitić: “Z Unzuejem imam izredno dober odnos. Vse nas izjemno dobro pozna. Zaupamo mu.”