Andres Iniesta zavrnil 35 milijonov evrov s Kitajske

La liga 18. Mar 201711:43 > 13:02
Alex Caparros/Getty Images

Legendarni vezist Barcelone Andres Iniesta še ni podaljšal sodelovanja s svojim aktualnim klubom, je pa pred kratkim odbil dve dih jemajoči ponudbi s kitajske Superlige.

Sodeč na pisanje katalonskih medijev je bila ena ponudba s Kitajske vredna celo 35 milijonov evrov. Kitajci so dali vse od sebe, da bi 34-letnega vezista pripeljali v svoje vrste, Iniesti celo ne bi bilo potrebno igrati gostujočih tekem.

Naj spomnimo; Iniesti se aktualna pogodba izteče leta 2018, Barcelona pa si sodelovanje na vsak način želi podaljšati. Iniesta se trenutno sicer o tem ne želi pogovarjati, saj želi videti, v kakšni fizični pripravljenosti bo v naslednji sezoni.

Iniesto v pogovorih z Barcelono predstavlja nekdanji soigralec Charles Puyol, ki s ponudbo, ki jo jo predstavil predsednik Barce, Josep Maria Bartomeu, ni pretirano navdušen. Lastniki kluba so odločeni, da Iniesti, ki bo maja dopolnil 33 let, ponudijo še dveletno podaljšanje, hkrati pa imajo v mislih tudi Lionela Messija, ki naj bi po novi pogodbi zaslužil 35 milijonov evrov na sezono.