Pique: Navijači, ki žvižgajo lahko ostanejo doma

Alex Caparros/Getty Images

Barcelona je v 28. krogu La lige težje od pričakovanj odpravila Valencio, ki je celo povedla, na koncu pa ob igralcu manj vseeno morala priznati premoč. Eliaquim Mangala od junaka do bedaka, Andre Gomes pa je končno zabil prvi zadetek za Katalonce.

Eliaquim Mangala je v 29. minuti izkoristi predložek iz kota in za glavo šokiral Camp Nou. Že v 35. minuti je izid izenačil Luis Suarez in s tem napovedal izjemen zaključek prvega dela. Sprva je bil v 44. minuti zaradi prekrška nad Suarezom izključen Mangala, da bi Lionel Messi nato izkoristi najstrožjo kazen za vodstvo Barcelone. Marsikdo je že pomislil, da je odpor netopirjev s tem dokončno zlomljen, a so gostje še pred odhodom na odmor izenačili. Za 2:2 je zadel posojeni član aktualnih španskih prvakov Munir Ell Hadadi. V drugem polčasu je Valencii le nekoliko pošla sapa, kar sta izkoristila Messi in Andre Gomes, ki je pred vstopom v igro dobil tudi žvižgov s tribun.

Taki navijači lahko naslednjič ostanejo doma. To je nedopustno, ne pomagajo ekipi niti igralcu, nikomur. Ena stvar je, da se to zgodi zaradi slabe poteze na tekmi, a da žvižgajo še preden pride v igro. S tem mu le ubijajo voljo, on pa izgublja samozavest. Ni mi všeč, zelo sem jezen na tiste, ki so to počeli,” je Gerrard Pique stopil v bran soigralcu, ki je pred sezono v Barcelono prišel ravno iz Valencie, na svoj prvi zadetek v dresu novega kluba pa čakal skoraj celotno sezono.

Tudi kapetan Andres Iniesta ni skrival navdušenja ob zmagi in zadetku Gomesa. “Srečen sem, ko kdorkoli zabije gol. Pomembno je, da zbiramo točke in izkoriščamo priložnosti, ki se nam ponujajo. Borba za naslov še vedno poteka, naša naloga je, da smo pripravljeni, če se pojavi priložnost, da ujamemo Real. Moramo se boriti, da bi naredili korak naprej, ko se to zgodi,” Iniesta verjame, da bodo galaktiki do konca prvenstva naredili napako.