Barca: Imamo čas za trenerja, važno, da Messi ostane

La liga 27. Mar 201713:59 > 14:04
David Ramos, Getty Images

Športni direktor Barcelone Roberto Fernandez je razkril, da bo katalonski klub vprašanje novega trenerja reševal šele po koncu sezone. Ob novem strategu naj bi se na Camp Nou preselilo tudi nekaj novih igralcev.

Luis Enrique je že potrdil, da bo po koncu sezone zapustil klop Barcelone in s tem upravo kluba spravil v neugoden položaj, saj mora čim hitreje najti primerno zamenjavo. “Še bo čas za odločitev o trenerju. Sedaj smo osredotočeni na tri tekmovanja, v katerih sodelujemo. To vprašanje je pomembno, vendar bo pomembnejše, ko se konča sezona. Za zdaj je pomembno, da je Messi izrazil željo, da ostane. V dobrih odnosih smo z Iniesto, ki se pobira. Podaljšanje pogodbe je pomembno, toda še imamo časa,” je razkril Robert Fernandez.

Po besedah športnega direktorja bodo Katalonci okrepili tudi igralsko zasedbo. “Bellerin je dober igralec in njegova sezona to dokazuje, toda je še veliko igralcev, ki lahko odigrajo to vlogo. Težko je postati del naše ekipe. Verratti ali Dybala? Govorimo o igralcih, ki imajo pogodbo s klubom in to situacijo še zaplete, toda spremljali bomo, kaj se dogaja,” Fernandez ni želel razkriti podrobnosti.

Barcelona, ki za Realom ob odigrani tekmi večzaostaja dve točki, po koncu reprezentančnega premora v nedeljo gostuje pri Granadi (ob 20:45 v živo na SK 3), pred prvim četrtfinalnim obračunom proti Juventusu pa jo čakati še dve tekmi v domačem prvenstvu.