Pires: Mbappé, ne iti v Real!

La liga 29. Mar 201711:19 > 11:22
Getty Images/Stu Forster

Nekdanji zvezdnik Arsenal Robert Pires je francoskemu super talentu Kylianu Mbappéju odsvetoval prestop k Realu.

Mladenič pri 18 letih kaže izjemen potencial, pred kratkim smo se o temu prepričali tudi na tekmah osmine finala Lige prvakov, kjer je blestel proti Manchester Cityju.

Hitro so se pojavila imena bogatih evropskih klubov, ki si Mbappéja želijo v svojih vrstah, prednjačil pa naj bi madridski Real, katerega kapetan Sergio Ramos je pred dnevi Francozu celo izrekel dobrodošlico v Madridu.

Zdaj se je oglasil tudi eden izmed najboljših francoskih igralcev na prelomu tisočletja Robert Pires, ki meni, da odhod v Real za mladega Mbappéja v tem trenutku ni prava rešitev.

“Mislim, da mu lahko pravilno svetujem. Moje mnenje je, da bi moral ostati v Monacu še najmanj dve sezoni. Mlad je in potrebuje redno minutažo. Real je med najboljšimi klubi na svetu, ampak tam je ogromen pritisk. Monaco je v tem trenutku idealen zanj,” je dejal nekdanji zvezdnik londonskega Arsenala.

Novopečeni francoski reprezentant je v tej sezoni v dresu Monaca dosegel 19 golov in 11 asistenc.