Sonda: Podpora Neymarju, je podpora korupciji

La liga 30. Mar 201720:59 > 21:00
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Delcir Sonda, nekdanji lastnik 40% Neymarjevih pravic, je vložil tožbo proti svojemu nekdanjemu klientu.

Delcir Sonda, najbolj poznan kot lastnik verige brazilskih supermarketov DIS, se je odločil, da bo pravico iskal na sodišču, brazilskega superzvezdnika pa obtožil izdaje in prevare.

Na listih “sovražnikov” so se znašli tudi Neymarjev klub Barcelona, njen aktualni predsednik Josep Maria Bartomeu in tudi nekdanji predsednik katalonskega ponosa Sandro Rosell.

Nikoli si nisem mislil, da bom tožil fanta, ki sem ga tako oboževal. A Neymar in člani njegove družine so me izdali, prevara pa jim je uspela s pomočjo Barcelone,” so bile besede s katerimi je brazilski podjetnik pojasnil odločitev za tožbo in nadaljeval: “Podpora Neymarju je podpora korupciji. Neymar je slab zgled za vse mlade navijače, ki nosijo njegove drese.

DIS je lastniške pravice za Neymarja kupil leta 2009. S tem so pridobili pravico do 40% vrednosti njegove prestopa iz Santosa v Barcelono. Podjetje trdi, da so jih Neymar, njegovi bližnji in vodilni možje Barcelone s skupnimi močmi prevarali in oškodovali.

Naj spomnimo, da je Barcelona ob prestopu dejala, da je za Neymarja plačala le 17 milijonov evrov, kar je občutno manj od njegove odkupne klavzule iz časo Santosa. Ta je znašala 65 milijonov evrov.