Alaba zapušča Bayern, verjetno se seli v Madrid

La liga 16. Feb 202118:42 0 komentarjev
Sebastian Widmann/Getty Images

David Alaba je potrdil, da bo po koncu sezone kot prost nogometaš zapustil Allianz Areno.

Alabi po koncu sezone poteče pogodba z Bayernom, zato se je mesece namigovalo, da bo zapustil dolgoletnega delodajalca.

Včeraj je italijanski novinar Fabrizio Romano poročal, da ima 28-letni bočni branilec že sklenjen dogovor z Real Madridom. Po njegovih besedah je ustni dogovor dosežen, pogodba pripravljena, manjka pa samo še podpis.

Danes se je oglasil tudi David Alaba:

Sprejel sem odločitev, da po dolgih letih zapustim Bayern. Želim si novega izziva. V klubu sem preživel 13 let, na ta klub me veže ogromno lepih spominov. Odločitev je bila težka, a življenje mora iti naprej,” je dejal 28-letnik.

Ne vem, kje bom nadaljeval kariero. Mislim, da bom na najvišji ravni sposoben igrati še 5, 6 ali 7 let. Moj zastopnik je v pogovorih s številnimi klubi. To ni skrivnost, a dokler bom tu, bom osredotočen samo na Bayern,” obljublja Avstrijec.

Svoje destinacije Avstrijec ni dokončno razkril, je pa konkretno namignil, da bo kariero nadaljeval na Pirenejskem polotoku:

Moja španščina ni najboljša, a zagotovo dovolj dobra za komunikacijo na igrišču“.

Alaba je sicer za Bayern zbral 415 nastopov in dosegel 33 golov. Z bavarskim ponosom je devetkrat osvojil Bundesligo in dvakrat ligo prvakov.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!