Alaves do treh točk v Madridu!

La liga 28. Nov 202022:20 0 komentarjev
Thibault Courtois

Nogometaši Alavesa so v 11. kolu La Lige na Santiagu Bernabeu z 2:1 premagali Real Madrid. Kraljevi klub je brez zmage že tri tekme zapored.

Alaves je v Madridu zmagal prvič po 20 letih.

Gostje so povedli že v peti minuti. V kazenskem prostoru je z roko igral Nacho, Lucas Perez pa je bil zanesljivi strelec z 11 metrov.

Madrid je bil v zaključku polčasa blizu izenačenja, ampak je dva poskusa Kroosa odlično ubranil Pacheco. Dodatna težava za Real je bila poškodba Hazarda, ki je moral iz igre v 28. minuti.

Kmalu po začetku drugega polčasa je beli balet doživel nov šok. Vratar Courtois je pod pritiskom Pereza napačno podal, žogo je prestregel Joselu in jo poslal v mrežo za 2:0.

Potem, ko je Mariano zamudil dve veliki priložnosti, je v 87. minuti za Real vendarle zadel Casemiro in sledil je razburljiv zaključek srečanje.

V 6. minuti sodnikovega dodatka je z 20 metrov streljal Isco, vendar je žoga zadela prečko in Alaves se je veselil velike zmage sredi Madrida.

Real je na lestvici s 17 točkami na četrtem mestu in za vodilnima Atleticom in Realom Sociedadom zaostaja za šest točk.

Alaves, ki ni izgubil že pet tekem zapored, je s 13 točkami deveti.