Athletic Bilbao ugnal Barco v finalu superpokala

La liga 17. Jan 202123:40 > 23:44 0 komentarjev

Baskovski ponos je v finalu španskega superpokala dvakrat zaostajal, se v obeh primerih vrnil in na koncu po podaljšku s 3:2 premagal Barcelono, ki je v obrambi znova puščala na vseh koncih in krajih.

Navijačem Barcelone je raven serotonina v telesu močno poskočila že uro pred začetkom tekme, ko so videli, da se bo v prvi enajsterici znašel Lionel Messi. Argentinec je bil zaradi lažje poškodbe vprašljiv za današnji nastop, a je kljub temu stisnil zobe in ob Dembeleju ter Griezmannu krojil napad blaugrane. Je pa privržence katalonskega ponosa močno razočaral Ronald Koeman, ki v prvo postavo ni uvrstil Puiga, kjub temu, da je bil prav on tisti, ki je odločil polfinalni obračun.

Napad Athletica so, kot v polfinalu, sestavljali Munain, Williams in Raul Garcia.

V 40. minuti so Katalonci izpeljali krasno akcijo po desni strani. S hitro kombinatoriko so nasprotnika vrgli iz ritma, obrambo Athletica pa je z značilno podajo proti Albi dokončno presekal Messi. Španec je, kot je bilo za pričakovati, zavrnil žogo za Argentinca, ki je nato streljal, a bil blokiran, toda žoga se je odbila do Griezmanna, ki je to znal izkoristiti.

Veselje Kataloncev je trajalo le dobro minuto. V 42. minuti je obramba Barce povsem zaspala, kar je izkoristil Oscar De Marcos, ki se je po visoki podaji Williamsa z desne strani kot duh sam znašel le 5 metrov stran od vrat Ter Stegna in ga premagal.

Ekipi sta na odmor odšli z izidom 1:1.

Athletic je sredi 2. polčasa zatresel mrežo Ter Stegna, a po ogledu VARa je postalo jasno, da je Raul Garcia zadel iz prepovedanega položaja.

V 77. minuti sta obrambo Baskov z dvojno podajo izigrala Dembele in Alba. Slednji je nato podal z leve strani in našel Griezmanna, ki je ob zaključku ponovno ohranil mirne živce. To je bil 5. gol Francoza na zadnjih 4 finalnih tekmah, ki jih je odigral (2 gola je dosegel za Atletico Madrid v finalu Lige Europa proti Marseillu, enega za Francijo v finalu svetovnega prvenstva proti Hrvaški in 2 danes).

Barca se je že spogledovala s prvo lovoriko v tej sezoni, a ekipa iz Bilbaa se ni predala. V 90. minuti so nogometaši Athletica zadeli iz prekinitve. Munain je izvedel prosti strel z desne strani in pred vrati našel Villalibreja, ki je izkoristil dejstvo, da je skromna obramba Kataloncev znova zaspala.

Tekma se je zavlekla v podaljšek.

V 4. minuti prvega dodatka je evrogol dosegel Inaki Williams, ki je z roba kazenskega prostora z diagonalnim strelom in s pomočjo leve vratnice Ter Stegna zatresel mrežo tekmeca in postavil končnih 3:2.

Tekmo je zaznamoval tudi rdeč karton Messija, ki je, v želji, da bi nadaljeval napadalno akcijo, nesramno udaril tekmeca, ki ga je vlekel za dres. Jesus Gil Manzano je Argentinca izključil po ogledu VARa.

Athletic Bilbao se je v Sevilli veselil 3. naslova v španskem superpokalu.