Atletico le remiziral s Celto iz Viga

La liga 9. Feb 20210:23 0 komentarjev
Fran Santiago/Getty Images

Madridski Atletico je na zadnji tekmi 22.kroga španske La Lige gostil Celto iz Viga. Tekma na Wandi Metropolitanu se je končala z rezultatom 2:2.

Že pred dvobojem je bilo jasno, da vodilno ekipo prvenstva tokrat čaka zelo zahtevna naloga. Morda niti ne toliko zaradi nasprotnika s sredine razpredelnice, kot zaradi dejstva, da je colchonerose zdesetkal koronavirus. Diego Simeone zaradi pozitivnih Covid-19 testov tokrat ni mogel računati na številne prvokategornike. V izolaciji so ostali Hermoso, Lemar, Herrera, Felix in Dembele, Carrasco je karanteno tik pred tekmo sicer zaključil, a za nastop še ni bil nared, dodatno težavo pri sestavi moštva pa predstavlja suspenz Trippierja.

In res so se Atleti celo tekmo mučili. Gostje iz Viga so v 13.minuti celo povedli, ko je lepo podajo kapetana Malla iz neposredne bližine z glavo izkoristil Santi Mina. Kazalo je že, da bodo gostje na odmor odšli z minimalno prednostjo, ko je v zadnjih sekundah prvega polčasa udaril prvi strelec sezone Luis Suarez. Urugvajec je iz neposredne bližine zadel po lepi Llorenteja.

El Pistolero je že v 50.minuti po podaji Lodija zadel še enkrat in colchonerose popeljal v vodstvo. Zdelo se je, da bo to dovolj za zmago, a se gostje s tem niso strinjali. Tik pred koncem sta akcijo za izenačujoči zadetek izpeljala argentinska rezervista Solari, ki je podal, in Ferreyra, ki je žogo pospravil za Oblakov hrbet. Zanimivo je, da so eni in drugi na celi tekmi zmogli le po dva strela v okvir, tako da sta vratarja Oblak in Blanco ostala.brez ene same obrambe.

Atletico tudi ob remiju s Celto ostaja zanesljivo na prvem mestu prvenstvene lestvice, z osmimi točkami naskoka pred Barcelono in mestnim rivalom Realom. Za nameček ima od obeh velikanov tekmo manj in še naprej strumno koraka proti svojemu 11. naslovu španskih prvakov.