Barca do epskega preobrata in uvrstitve v finale!

La liga 3. Mar 202123:55 > 04. Mar 2021 0:37 0 komentarjev
Getty images
getty images

Nogometaši Barcelone so nadoknadili 2 gola zaostanka iz Sanchez Pizjuana. Blaugrana si je na Camp Nouu po podaljških zagotovila vstopnico za finale španskega pokala.

Ronald Koeman je ponovno v tekmo krenil s petimi branilci. Kot kaže je sistem 5-3-2 blaugrani pisan na kožo, saj je Barcelona na drugi zaporedni tekmi suvereno premagala Sevillo.

V 12. minuti je Ousmane Dembele zatresel mrežo Vaclika in tako poskrbel, da je obračun postal živ. Francoz je zabil gol na drugi zaporedni tekmi, pred tem je za dosego dveh zadetkov potreboval 16 tekem.

Barcelona je večji del srečanja napadala in iskala pot do izenačujočega zadetka, Sevilla pa se je dolgo časa uspešno upirala. V 73. minuti je imel Lucas Ocampos priložnost, da zabije zadnji žebelj v krsto Barce. Argentinec je imel na voljo enajstmetrovko, a je strel z bele pike zapravil. Specialist za kazenske strele, Ter Stegen, je žogo celo ujel.

V 92. minuti je drugi rumeni karton prejel Fernando, tako, da so Katalonci v izdihljajih rednega dela tekme z igralcem več lovili gol, ki bi bi jim zagotovil podaljšek. V 94. minuti je v polno meril Pique in tako poskrbel za delirij na Camp Nouu. To je bil 49. gol Katalonca v dresu Barce in hkrati dvajseti, ki ga je zadel z glavo.

V 105. minuti srečanja je za dokončen preobrat poskrbel Danec Martin Braithwaite in tako poskrbel za končnih 3:0.

Barca bo jutri izvedela, s kom se bo pomerila v velikem finalu. Za drugo vstopnico se bosta potegovala Levante in Athletic Bilbao, ki sta se na prvi tekmi razšla z neodločenim izidom.