Barca pojedla Sociedad, pol ducata zadetkov v mreži Baskov

La liga 21. Mar 202123:06 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Barcelone so na Anoeti razbili Real Sociedad. Blaugrana je v San Sebastianu na tekmi 28. kroga La lige slavila s 6:1.

Lionel Messi je danes zabeležil 768. nastop za Barcelono in tako po številu odigranih tekem za blaugrano prekosil Xavija.

Barca je sicer do vodilnega zadetka na Anoeti prišla v 37. minuti. Messi je s svojo značilno podajo našel Albo, ki je zaposlil Dembeleja pred vrati, a Franocoz z neposredne bližine ni uspel premagati Remira, toda odbitek je v mrežo pospravil Griezmann, ki je tako zabil proti svojemu matičnemu klubu.

Ob koncu 1. polčasa je prednost Kataloncev podvojil Dest, ki je zadel po podaji Messija. Američan je postal 18. nogometaš Barce, ki je v tej sezoni dosegel gol v La ligi. Nobena ekipa v najboljših petih evropskih ligah nima toliko različnih strelcev.

Desni bočni branilec Barce je vajo ponovil na začetku 2. polčasa, ko je zadel za 3:0 in s tem dokončno odločil tekmo.

V zadnjih letih nismo prav pogosto videli Messija, kako v šprintu napada prostor in išče globinsko podajo. V 56. minuti pa smo bili priča ravno temu dogodku. Busquets je s krasno globinsko podajo našel Messija, ki se je znašel sam pred tekmečevimi vrati in nato elegantno premagal Remira.

V 71. minuti je po izjemnem prodoru zadel Dembele. Francoz je dosegel 28. gol za Barcelono. 14 zadetkov je dosegel z levo, 14 pa z desno nogo. V mreži Sociedada je tako počila petarda.

Baski so do časnega zadetka prišli v 77. minuti, ko je prekrasen gol dosegel Barrentxea.

V predzadnji minuti tekme so nogometaši Barcelone nogometne sladokusce znova prisilili v pristne orgazmične vzdihe. Katalonci so izvedli akcijo kot na playstationu. V njej so aktivno sodelovali Ilaix, Mingueza, Puig, Alba in Messi. Pod zadetek se je podpisal slednji. Argentinec je tako dosegel 663. gol za blaugrano.

Koemanova četa je zabeležila peto zaporedno prvenstveno zmago in se vodilnemu Atleticu znova približala na 4 točke zaostanka. Blaugrana je neporažena ostala na 18. zaporedni tekmi v La ligi.