Barca ponovno slavila brez Messija: Padel je Elche

La liga 24. Jan 202118:26 0 komentarjev
Frenkie de Jong
David Ramos/Getty Images

Barcelona je na stadionu Manuel Martinez Valero z 2:0 premagala Elche in se tako znova povzpela na 3. mesto na prvenstveni lestvici.

Ob odsotnosti prvega zvezdnika ekipe so napadalni trio pri Kataloncih sestavljali Griezmann, Dembele in Braithwaite. Za njimi je operiral Pedri.

Varovanci Ronalda Koemana so bili od 1. minute podjetnejši, a z izjemo nekaj polpriložnosti, dolgo časa niso uspeli ogroziti vrat Edgarja Badie. Nato je v 39. minuti Braitwaite pokazal dobro vizijo in z leve strani odlično podal proti Griezmannu, ki je napadel prostor ob oddaljšenješi vratnici. Podajo je prestregel eden izmed branilcev Elcheja in jo nerodno usmeril proti svojim vratom. Avtogol tekmeca je dobesedno v zadnjem hipu preprečil Frenkie de Jong. Nizozemec je namreč poskrbel za kozmetični popravek in žogo “nabil” v gol, še preden je ta, po posredovanju nasprotnika, prečkala golovo črto.

Barcelona je tako na odmor odšla z minimalno prednostjo.

Gostitelji so imeli v 56. minuti izjemno priložnost za izenačenje. Rigoni je izvedel pritisk na Oscarja Minguezo in ta je od strahu dobesedno padel na tla. Argentinski napadalec je tako prevzel žogo in stekel sam proti vratom Ter Stegna, a ga ni uspel premagati.

Blaugrana je nato vendarle uspela ohraniti mirne živce. Koemanova četa je suvereno držala prednost, zmago pa je potrdila minuto pred koncem rednega dela. Frenke de Jong je lepo prodrl po desni strani, nato pa zelo elegantno in z veliko mero občutka spodbodel žogo in na oddaljenejši vratnici našel Riquija Puiga. Mladenič je znova izkoristil priložnost, ki mu jo je namenil Koeman, in žogo z glavo iz neposredne bližine poslal v mrežo in tako dosegel prvi gol za Barco!

Barcelona je 8. v tej sezoni ohranila mrežo nedotaknjeno.