Barcelona pred finančnim kolapsom?

La liga 14. Jan 20218:10 > 12:58 0 komentarjev
Barcelona za Atleticom zaostaja za dve točki. (Alex Caparros, Getty Images)

Kmalu bo znano, kdo bo postal novi predsednik Barcelone, ki ga čaka vse prej kot enostavna naloga, saj je klub v izjemno težkem finančnem stanju.

Ni skrivnost, da je bil proračun Barcelone v zadnjih letih vselej na skrajni meji, situacijo pa je še dodatno poslabšala epidemija koronavirusa. Položaj naj bi bil celo tako slab, da nekateri govorijo o možnosti finančnega kolapa. Katalonci so med minulo sezono napovedovali, da bodo postali prvi klub, ki bo imel v eni sezoni prihodke višje od milijarde evrov, toda koronavirus je pokvaril načrt in Barcelona je sezono sklenila s 100 milijoni evrov primankljaja.

Katalonska La Vaguardia celo piše, da je Barcelona skupaj z ostalimi dolgovi in minusi dolžna okroglo milijardo evrov. Kar 420 milijonov evrov bi morali Katalonci vrniti v letu dni, kar se zdi misija nemogoče. Daleč največji stroše predstavljajo plače nogometašev. Samo Lionel Messi Barcelono stane okoli 30 milijonov neto na leto ob vseh dodatnih bonusih. Klub je z nogometaši sicer dosegel dogovor o zmanjšanju plač, vendar so del izplačil samo zamaknili na kasnejše obdobje, prav tako pa ne gre pozabiti pregrešno dragih nakupov v zadnjih letih. Katalonci so samo za Coutinha, Griezmanna in Dembeleja odšteli 400 milijonov evrov.

Ob pregledu finančnih knjig je jasno, da novega predsednika čaka izjemno težka naloga. V klubu so si obetali nekaj dodatnega zaslužka od prodaje kart, a vsaj za zdaj se zdi, da se navijači še ne bodo tako hitro vrnili na tribune Camp Noua, kar celotno situacijo prikaže še v nekoliko slabši luči.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!