Barceloni derbi v Sevilli

La liga 27. Feb 202118:58 0 komentarjev
Getty images
getty images

Derbi 25.kroga španske La Lige sta na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan odigrali domača Sevilla in Barcelona. Gostje iz Katalonije so bili tokrat precej boljši in so zasluženo slavili z 2:0.

Andaluzijci v prvem polčasu sploh niso pogledali proti vratom Ter Stegna in čeprav tudi Blaugrana ni imela ravno veliko priložnosti, si jih je nekaj vendarle priigrala ter v 29.minuti tudi zadela za minimalno vodstvo ob odmoru. Busquets je na sredini našel Messija, ta pa je s sijajno podajo iz oči v oči z Bonoujem poslal Dembeleja, ki je zadel med nogama domačega vratarja.

Sevilla je v drugem polčasu skušala zaigrati ofenzivneje, a je s tem zgolj pustila več prostora za hitre protinapade gostov, ki so zlahka prihajali do zrelih priložnosti, a jih tudi serijsko zapravljali. Toda tokrat Katalonci za neučinkovitost niso bili kaznovani, saj sta v 86.minuti rezervist Ilaix Moriba in Leo Messi izpeljala odlično akcijo, po kateri je Argentinec svoji najljubši ‘stranki’ Sevilli zabil še 30. gol v karieri, Barco popeljal do nedosegljive prednosti z 2:0, ki jo je Koemanova četa brez težav zadržala do konca. Moštvi se bosta že v sredo pomerili še enkrat na povratni polfinalni tekmi kraljevega pokala, ko bo Barca na svojem Camp Nouu lovila zaostanek dveh golov s prve tekme.

Blaugrana je že na 15. zaporedni prvenstveni tekmi ostala neporažena. To je bila sedma zaporedna gostujojoča zmaga Barce v La ligi.

Katalonci so skočili na 2.mesto in se Atleticu približali na vsega 2 točki zaostanka, a colchonerosi imajo 2 tekmi manj.