Bartomeu bo prenočil v priporu

La liga 1. Mar 202112:41 > 21:07 0 komentarjev
Jose Maria Bartomeu

NOVO: Josep Maria Bartomeu bo moral noč preživeti v priporu, prav tako tudi Jaume Masferrer. Gomeza Puntija in Oscarja Graua so za zdaj izpustili.

Obsežna policijska preiskava afere ‘Barcagate’ je navrgla prve rezultate. Katalonska policija Mossos je v ponedeljek zjutraj obiskala Camp Nou, Marca pa poroča, da so policisti pridržali nekdanjega predsednika Josepa Mario Bartomeuja.

POVEZANO

Katalonska policija je v ponedeljek zjutraj vstopila v klubske prostore Barcelone. Možje postave so nadaljevali s preiskavo afere ‘Barcagate’, kot kaže pa so že našli oprijemljive dokaze proti nekdanjemu predsedniku katalonskega ponosa.

Marca je okrog poldneva sporočila, da je katalonska policija aretirala nekdanjega predsednika kluba Josepa Mario Bartomeuja, generalnega direktorja kluba Oscarja Graua, Bartomeuejevega svetovalca Jaumeja Masferrerja in vodjo pravne službe Romana Gomeza Pontija!

Uradne potrditve o pridržanju omenjene trojice še ni, španski mediji pa poudarjajo, da so omenjeni že nekaj časa v središču policijske preiskave. V sklopu današnjega obiska klubskih prostorov je policija zasegla kar nekaj materiala, zaposleni pa so bili za čas preiskave, ki še vedno poteka, odstranjeni z delovnih mest.

Bo Bartomeu kaznovan za afero ‘Barcagate’?

Bartomeu je s funkcije predsednika odstopil konec lanskega oktobra. Klub se je pod njegovim vodstvom znašel v finančni krizi, Bartomeu pa se je v aferi ‘Barcagate’ zelo podlo lotil prvih zvezdnikov ekipe. Med drugim sta bila v organziirani kampanji na družbenih omrežjih napadena Lionel Messi in Gerard Pique.

Dogajanje v katalonski prestolnici bo tako tudi v naslednjih urah zelo vroče, za novosti pa spremljajte našo spletno stran in aplikacijo.

REUTERS/Albert Gea REUTERS/Albert Gea
REUTERS/Albert Gea
Getty images Getty images
getty images
Gerard Pique Gerard Pique
David Ramos/Getty Images

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!