Derbi La lige: Atletico slavil na Anoeti!

La liga 22. Dec 202022:10 0 komentarjev
Atletico
Atletico Madrid

Nogometaši Atletico Madrida nadaljujejo z dobrimi predstavami. Varovanci Diega Simeoneja so danes z 2:0 slavili na gostovanju v San Sebastianu.

V prvem polčasu zadetkov na Anoeti nismo videli, v drugem polčasu pa je Atletico Madrid opravičil vlogo favorita.

Colchonerosi so mrežo Real Sociedada načeli na začetku 2. polčasa. Po odlični podaji Carrasca s prostega strela je bil v kazenskem prostoru pred vrati Remira najvišji Mario Hermoso. Slednji je z glavo zatresel mrežo in tako dosegel prvenec v La ligi za Atletico.

Madridčani so vodstvo podvojili v 74. minuti. Luis Suarez se je dobro gradil pred vrati Baskov, nato pa žogo odložil za Carrasca, podajo je prestregel Gorosabel, a žogo je odbil točno na nogo Llorenteja, ki je z roba kazenskega prostora razparal mrežo tekmeca in postavil končnih 2:0

Jan Oblak je na 13. tekmi v letošnji sezoni že osmič ohranil mrežo nedotaknjeno!

Jasno je, da bo Atletico prvič po sezoni 1995/96 božič dočakal na vrhu lestvice. Takrat je za colchonerose, ki so na koncu La ligo tudi osvojili, igral tudi Diego Simeone.

Atletico ima trenutno, ob tekmi manj, 3 točke prednosti pred mestnim rivalom Realom.

Real Sociedad je še na osmi zaporedni tekmi v vseh tekmovanjih ostal brez zmage!