Dominic v zadnji minuti pokvaril slavje na Old Traffordu

La liga 6. Feb 202123:13 0 komentarjev
Dominic Calvert-Lewin
Clive Brunskill/Getty Images

Na tekmi Manchester Uniteda in Evertona smo videli kar 6 zadetkov. Rdeči vragi so vodili do 95. minute, a slavje na Old Traffordu je pokvaril Dominic Calvert-Lewin, ki je poskrbel za delitev točk.

Rdeči vragi so povedli v 24. minuti. Sijajen predložek Rashforda z desne strani je v zadetek pretvoril Edinson Cavani, ki je žogo pričakal na oddaljenejši vratnici in premagal Olsena.

Najlepši gol na tekmi je padel v zadnji minuti prvega dela igre. Bruno Fernandes je odlično sprožil z roba šestnajstmetrskega prostora na desni strani in pramagal Olsena, keteremu je ob strelu Portugalca nekoliko spodrsnilo, zato je žoga končala v njegovi mreži. Bruno je dosegel že 4. gol proti Evertonu v Premier ligi.

Še pred koncem prvega polčasa je Calvert-Lewin stekel sam proti nasprotnikovim vratom, a je meril mimo leve vratnice De Gee.

Na začetku 2. polčasa smo bili priča blitzkriegu Ancelottijeve čete. Ekipa iz Liverpoola je zaostanek znižala v 49. minuti. Calvert-Lewin je poslal predložek v nasprotnikov kazenski prostor, a je žogo poslal točno proti vratarju Manchestra, De Gea pa je žogo iz ljubega miru odbil na nogo Doucoureja, ki je žogo pospravil v prazno mrežo. Francoz je le 2 minuti kasneje zadetku pripisal še asistenco. Med strelce pa se je vpisal James Rodriguez.

Rdeči vragi so po izjemno slabem uvodu v drugi del igre dobro odgovorili. Prevzeli so pobudo in iskali pot do novega zadetka, ki bi jih popeljal v vodstvo. Za to so bili nagrajeni v 70. minuti, ko je Shaw s prostega strela z leve stani podal pred vrata Evertona, tam pa je bil najvišji McTominay. Škot je tako poskrbel za 3:2.

Manchester United je še naprej napadal in iskal pot do zadetka, ki bi dokončno potopil barko ekipe iz mesta Beatlov. 2 lepi priložnosti je zapravil Rashford.

Rdeči vragi so bili za to kaznovani v 95. minuti, ko je bil Calvert-Lewin, po predložku, najspretnejši v veliki gužvi pred vrati De Gee. Napadalec karamel je dosegel 13. gol v sezoni in tako svoji ekipi priboril točko.

Solskjaerjeva četa se tako na vrhu lestvice ni uspela izenačiti z mestnim rivalom Cityjem.

Everton je skočil na 6. mesto, mestnemu tekmecu Liverpoolu pa se je približal na vsega 3 točke zaostanka. Ob tem imajo karamele tekmo manj.