Elche padel v dodatku – veliki rešitelj Reala znova Benzema!

La liga 13. Mar 202118:08 > 18:17 0 komentarjev
Real Madrid Benzema Elche
Photo by Denis Doyle/Getty Images

Real Madrid se je v 27. krogu španske La Lige znova namučil. Kraljevi klub je šele v sodnikovem dodatku strl odpor Elcheja, ki v španskem državnem prvenstvu trenutno zaseda 17. mesto in se bori za obstanek. Madridčani so zmagali z 2:1.

Veliki junak Reala je bil znova Karim Benzema, ki je dosegel oba gola za kraljevi klub.

Elche se je na gostovanju pri Realu pričakovano osredotočil na obrambo. V prvem polčasu so gostje sprožili samo enkrat, Real pa je bil pri žogi 59% igralnega časa. Edino večjo priložnost v prvem delu je zapravil Karim Benzema, ki je v 34. minuti iz ugodnega položaja zgrešil vrata Elcheja.

V drugem polčasu so gostje v 58. minuti pokazali zobe in zapretili. Guido Carrillo je prišel do strela in zelo namučil vratarja Reala Thibauta Courtoisa. Opozorilni strel gostov ni predramil Reala, ki se je le tri minute zatem znašel v zaostanku. Madridčane je šokiral Dani Calvo, ki je izkoristil lepo podajo pred vrata in natančno zaključil z glavo.

Real je znova rešil Karim Benzema

Zinedine Zidane je takoj reagiral s trojno zamenjavo in v igro poslal Kroosa, Rodryga in Modrića. Real je začel pritiskati in v 73. minuti prišel do izenačenja. Z glavo je bil natančen Karim Benzema. Gostitelji so se nato podali v lov za popoln preobrat. V 78. minuti je bil premalo natančen Casemiro, ki je imel novo priložnost pet minut zatem, ko je z glavo znova zgrešil vrata gostov.

Ko se je že zdelo, da je Elche prišel do velikanske točke, pa je znova udaril Karim Benzema. Francoz je v prvi minuti sodnikovega dodatka z natančnim strelom poskrbel za veliko slavje kraljevega kluba.

Real je po 27 odigranih tekmah pri 57 točkah in drži drugo mesto, Elche pa je s tekmo manj pri 24 točkah s samo točko prednosti pred cono izpada.