Emery z Villarrealom (znova) trn v peti velikanom

La liga 26. Dec 202011:06 0 komentarjev
Villarreal
Alex Caparros/Getty Images

Uvodni del letošnje sezone v Španiji so zaznamovali nogometaši Real Sociedada, ki so v zadnjem času nekoliko popustili in vrh lestvice prepustili madridskemu Atleticu, ki je točkovno izenačen z Realom. Eno od lepših zgodb piše tudi Unay Emery z Villarrealom, ki je pred leti že pošteno mešal štrene največjim klubom v Španiji. Očitno se zgodovina ponavlja ...

Barcelona še lovi pravo formo in je Božič dočakala na petem mestu, čeprav zaostanek za vodilnim dvojcem ni prevelik. Še mesto pred Katalonci je uvrščen Villarreal, ki je na 15 tekmah doživel samo en poraz. Zanimivo, da je popularna rumena podmornica edini poraz vpisala na gostovanju pri Barceloni 27. septembra, nato pa se je začela neverjetna serija, ki ji ni videti konca. Villarreal je nanizal 19 tekem brez poraza v vseh tekmovanjih (11 zmag in osem remijev) in je točkovno izenačen s tretjim Sociedadom ob odigrani tekmi manj.

Glavni arhitekt odličnih iger Villarreal je 49-letni španski strokovnjak Unai Emery, ki je v preteklosti s Sevillo trikrat zapored slavil v Evropski ligi, nato deloval na klopi PSG-ja in Arsenala, preden se je pred letošnjo sezono preselil na El Madrigal.

Villarreal z Emeryjem na klopi ni blestel samo v La ligi, temveč tudi v Evropski ligi, kjer je v skupini z Maccabijem iz Tel Aviva, Sivasporjem in Qarabagom nanizal pet zmag in remi.

Na igrišču sta med najzaslužnejšimi za odlične rezultate Gerard Moreno in Paco Alcacer, ki sta skupaj dosegla 13 zadetkov. Velja izpostaviti tudi kapetana Maria Gasparja, ki je s tremi podajami prvi podajalec kluba, prvi izvozni artikel rumene podmornice pa je 23-letni branilec Pau Torres, ki je najdražji igralec po oceni Transfermarkta.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!