Getafe prekinil zmagoviti niz Celte

La liga 23. Dec 202019:25 0 komentarjev
Getafe Celta

V 15. kolu La Lige sta se Getafe in Celta razšla z neodločenim izidom 1:1. Tako se je končal niz štirih zmag ekipe iz Viga.

Celta je na prvih desetih tekmah La Lige zmagala le enkrat, nato pa pred mesecem dni začela zmagoviti niz.

Getafe je povedel že v 7. minuti, ko se je Damian Suarez sprehodil mimo branilcev in z roba kazenskega prostora sprožil izjemen strel v zgornji levi kot vrat. Vratar Ruben Blanco ni imel nobene možnosti, da strel ubrani – 1:0.

V 16. minuti je Suarez zakrivil enajstmetrovko, ko je napravil prekršek v kazenskem prostoru. Sodnik Fuertes je bil blizu in nemudoma dosodil najstrožjo kazen.

Odgovornost je prevzel Iago Aspas. Žoge se je vratar Ruben Yanez sicer dotaknil, vendar je bil strel premočan in izid je bil izenačen.

Preostanek prvega polčasa je imel Getafe več od igre, vendar večjih priložnosti ni bilo.

V drugem polčasu ekipi nista prikazali všečnega nogometa, saj nista niti enkrat neposredno streljali na gol in remi je pravičen izid tekme.

Celta ostaja neporažena peto tekmo zapored in je trenutno na osmem mestu, Getafe pa je s tekmo manj enajsti.