Iz tabora Santosa sporočajo: Messi ni podrl rekord Peleja

La liga 27. Dec 202021:49 0 komentarjev
REUTERS/Albert Gea

Lionel Messi je proti Real Valladolidu zabil 644. gol za Barcelono in tako prehitel Peleja po številu doseženih zadetkov v majici enega kluba.

V taboru Santosa so prepričani, da ni Argentinec niti blizu temu, da bi podrl slavni Pelejev rekord.

Iz brazilskega kluba trdijo, da so Peleju neupravičeno odšteli 448 zadetkov.

Pele je za Santos igral med letoma 1956 in 1974. V tem času je za brazilski klub skupno dosegel 1091 zadetkov, a le 643 od teh golov je dal na uradnih tekmah. Brazilci so prepričani, da bi se tudi goli, ki jih je 80-letnik dosegel na prijateljskih tekmah, morali upoštevati v uradni statistiki.

“Nekateri analitiki pravijo, da so bili ti zadetki doseženi na prijateljskih tekmah s slabšimi nasprotniki. V vsakem primeru so bile tudi te tekme odigrane v uradni opremi, po vseh pravilih igre in so tudi uradno zabeležene. Tudi za prijateljske dvoboje je treba dobiti odobritev zveze. Kako močan je tekmec, pa za statistiko sploh ni pomembno. Zadetek proti Eibarju je vreden toliko kot tisti proti Valencii. Gol proti surinamskemu Transvalu pa toliko kot tisti, ki ga Realu zabiješ na stadionu Santiago Bernabeu,” so zapisali pri Santosu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!