Joan Laporta napoveduje korenite spremembe

La liga 19. Maj 20219:40 0 komentarjev
Guliverimages

Predsednik Barcelone Joan Laporta je potrdil, da se v katalonskem nogometnem klubu zaključuje neko obdobje. V prihodnji tednih naj bi padle nekatere zelo pomembne odločitve.

Laporta, ki je bil letos ponovno izvoljen za predsednika Barcelone, na položaju pa je zamenjal nepriljubljenega Josepa Mario Bartomeua, je po pisanju španskih medijev dejal, da ga v prihodnjih tednih ne bo strah povleči nekaj zelo korenitih potez.

“Ob koncu sezone sem dejal, da bo vse odvisno od dosežkov ekipe. Osvojila je španski pokal, na kar smo zelo ponosni, a smo zato zelo zgodaj izpadli v ligi prvakov, izgubili pa smo tudi boj za naslov španskega prvaka. Z začetkom prihodnjega tedna bomo sprejeli niz odločitev, ki jih bomo tudi sporočili,” je zatrdil Laporta.

Po mnenju prvega moža katalonskega kluba morajo za prihodnjo sezono zgraditi moštvo, ki bo sposobno osvojiti tako ligo prvakov kot prvenstvo. “Obe tekmovanji sta zdaj izven našega dosega. Ko govorim o zaključku nekega obdobja, je to zato, ker to preprosto moramo storiti,” je poudaril Laporta.

Po pisanju španskega tiska se bo Laporta po sobotni tekmi proti Eibarju srečal tudi s trenerjem Ronaldom Koemanom in se odločil, ali bo Nizozemec tudi v prihodnji sezoni vodil moštvo. V primeru njegovega odhoda naj bi bil prvi kandidat za trenerski stolček Xavi Hernandez.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!