Kako zadržati Messija? S klubom v ZDA!

La liga 7. Jan 202112:38 > 12:38 0 komentarjev
Cristiano Ronaldo Messi
David Ramos/Getty Images

V Barceloni se nadaljujejo priprave na predsedniške volitve, ki bodo minile predvsem v znamenju Lionela Messija oziroma tega, kako Argentinca zadržati v klubu.

Lionel Messi je poleti želel zapustiti Barcelono, a je na koncu ostal v Kataloniji. Ker do danes še ni podaljšal pogodbe, govorice o njegovem odhodu ne potihnejo. Pred kratkim je Messi dejal, da bi konec kariere z veseljem dočakal v ZDA oziroma tamkajšnji ligi MLS. Argentinec je s to izjavo dal idejo Xaviju Vilajoani, enem od morebitnih naslednikov Josepa Bartomeua, kako ga zadržati v klubu.

Vilajoana namerava kupiti eno od franšiz lige MLS, s čimer bi Messija lažje prepričal, da še dve ali tri leta ostane na Camp Nou, nato pa pred koncem kariere odide v ZDA.

Barcelona je pred 12 leti že bila blizu realizacije podobnega projekta. Takratni predsednik Joan Laporta se je praktično že dogovoril vse potrebno za strateško partnerstvo z Miamijem, toda pogovori so na koncu padli v vodo.

Vilajoana je tokrat odločen stvari pripeljati do konca, njegov glavni cilj pa je, da bi še enkrat združil Messija in Luisa Suareza, preden končata kariero.

Madridski As piše, da Vilajoana čaka vse prej kot enostavna naloga, saj je epidemija koronavirusa močno zamajala finančne temelje Barcelone, drugo težavo pa predstavlja odločitev vodstva lige MLS, ki po letu 2023 načrtuje zaustaviti program širjenja lige, ko bodo dosegli število 30 klubov.

Zadnja franšiza, ki je še naprodaj, je Charlotte FC, katerega trenutno vrednost se ocenjuje na 325 milijonov ameriških dolarjev.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!