Katalonci suvereni: V mreži Alavesa počila petarda

La liga 13. Feb 202123:17 > 23:24 0 komentarjev
Barcelona za Atleticom zaostaja za dve točki. (Alex Caparros, Getty Images)

Barcelona je delo na generalki pred tekmo s PSG-jem opravila z odliko. Katalonci so Alaves premagali s 5:1, a bolj kot rezultat, je privržence blaugrane verjetno navdušila igra, ki je vzbdudila spomin na najboljše čase katalonskega ponosa.

Ronald Koeman je pred tekmo osmine finala Lige prvakov napravil kar nekaj rošad. Danes je na prvenstveni tekmi debitiral 18-letni Ilaix Kourouma, mesto v prvi enajsterici je dobil tudi ljubljenec Barcinih navijačev Puig.

Že uvod v tekmo je bil zelo eksploziven, Barca si je hitro priigrala nekaj priložnosti, iz protinapadov pa so pretili tudi nogometaši Alavesa.

Katalonci so povedli v 29. minuti. Mingueza se je po desni strani lepo vključil v napadalno akcijo in na oddaljenejši vratnici našel debitanta Ilaixa, ki je žogo krasno sprejel in jo nato odložil za Trincaa, ki je dosegel svoj drugi gol za Barco. Nekaj minut po tem je Barca dosegla gol, ki bi moral biti regularen, a je bil razveljavljen. Busquets je s krasno globinsko podajo zaposlil Griezmanna, ki je bil sam pred vrati, a se ni dobro znašel. Nastreljal je Pacheca, a je odbitek vratarja v mrežo pospravil Messi. V sobi za VAR so ocenili, da je šlo za prepovedan položaj Griezmanna, a tisto znamenito črto so povlekli na mestu, kjer je imel Francoz komolec. Nogometaši Barcelone se sprva niso pritoževali, so pa se protesti začeli, ko je bil sredi polčasa dogodek viden na velikem zaslonu Camp Noua.

Kljub temu je Messi ob koncu polčasa dosegel prekrasen zadetek in podvojil prednost blaugrane. Argentinec je žogo sprejel na tekmečevi polovici in uprizoril krasen prodor, ki ga je zaključil z natančnim strelom s precejšnje razdalje. Žoga je v mrežo zletela s pomočjo vratnice.

Alaves je zaostanek znižal v 57. minuti. Napako Ilaixa je izkoristil Luis Rioja, ki je premagal Ter Stegna in dosegel svoj 2. gol v tej sezoni. Drugega proti Barceloni.

V 64. minuti je Koeman v igro poslal Pedrija in nato so na račun prišli privrženci Barcelone. Puig, Pedri in Messi so s hitrimi kombinacijami skrbeli za estetiko, navijači pa so se lahko ob njihovih vragolijah povsem sprostili.

Igra z omenjenima mladeničema v zvezni vrsti ni bila le lepa, pač pa tudi učinkovita. Pedri je v 74. minuti poskrbel za marsikakšen orgazmičen vzdih, ko je s podajo iz svoje polovice raztrgal obrambo Alavesa in Messija poslal iz oči v oči z vratarjem. Tokrat je pred vrati zatajil Argentinec, a je odbitek v mrežo pospravil Trincao, ki je danes dosegel dvakrat več golov za Barco kot pred tem v celi sezoni.

Messi ni ostal dolgo frustriran, kajti le minuto kasneje se je podpisal pod nov evrogol, ko je s precejšnje oddaljenosti presenetil Pacheca in ga premagal s strelom v njegov desni zgornji kot.

Končnih 5:1 je Barca postavila v 80. minuti. Messi je s prefinjeno podajo presekal obrambo Alavesa in našel Griezmanna, slednji pa je pred tekmečevimi vrati nesebično podal proti Firpu, ki je žogo pospravil v prazno mrežo, se pridružil strelski zabavi in poskrbel za “pok” v mreži Alavesa.

Barca je zabeležila sedmo zaporedno zmago v La ligi in skočila nazaj na 2. mesto.