Konec sanj o naslovu? Real doma izgubil proti Levanteju!

La liga 30. Jan 202119:07 0 komentarjev
Rea Madrid Kroos
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši Real Madrida so si na svojem Di Stefanu privoščili hud spodrsljaj. Izgubili so proti Levanteju, ki je bil boljši z 2:1.

Real Madrid je že v 9. minuti srečanja ostal brez enega nogometaša. Edgar Militao je spotaknil Pedra Leona, ki bi sicer stekel sam proti vratom Courtoisa. Sprva je Medie Jimenez izvlekel samo rumeni karton, po ogledu VARa pa je Brazilec videl rdeče.

Ekipa, ki jo je danes, ob odsotnosti okuženega Zidana, vodil David Bettoni, je kljub temu v 13. minuti prišla do vodilnega gola. Marco Asensio je pobegnil gostujoči obrambi, stekel sam proti vratom Aitorja Fernandeza in zadel za 1:0.

Ekipa iz Valencie je do izenačenja prišla v 32. minuti. Predložek Miramona z desne strani je izkoristil Morales, ki je premagal Courtoisa in tako postavil izid polčasa.

Levante je bil ob številčni premoči boljši tekmec. Varovanci Paca Lopeza so kar 14-krat sprožili proti vratom Reala, poleg tega so bili več časa pri žogi. Premoč so izkoristili v 78. minuti, ko je krasno akcijo zaključil Roger Marti in tako dosegel 8. gol v sezoni. 30-letni napadalec je v polno meril dobrih 10 minut po tem, ko je zapravil enajstmetrovko.

Beli balet je zabeležil že 4. poraz v letošnji sezoni. Četa Zidana na 2. mestu za vodilnim Atleticom zaostaja za 7 točk, poleg tega pa je odigrala 2 tekmi več od mestnega rivala.

Levante je s 6. zmago v sezoni skočil na 9. mesto.