Korak bližje naslovu: Atletico premagal Valencio

La liga 24. Jan 202123:08 0 komentarjev
Atletico
Atletico Madrid

Nogometaši Atletica so na Wandi Metropolitano v okviru 20. kroga La lige s 3:1 premagali Valencio in tako znova povišali prednost na vrhu lestvice.

V 11. minuti smo bili priča enemu izmed najlepših zadetkov v La ligi, kar se tiče te sezone. Gaya je z leve strani podal proti Urošu Račiću, ki je dolgo časa dvigoval roke in zahteval podajo, ko pa je žogo dobil je sprožil s 30 metrov in snel pajčevino iz levega zgornjega kota vrat Jana Oblaka. To je bil prvi gol srbskega vezista v La ligi.

Atletico Madrid je izenačil sredi 1. polčasa. Lemar je podal s kota in na oddaljenejši vratnici našel Felixa, ki je visoko dvignil nogo in žogo dobesedno s podplatom pospravil v mrežo Domenecha.

Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 1:1.

V 54. minuti je Joao Felix krasno prodrl po levi strani in žogo porinil v prostor za Suareza. Portugalec je nato nadaljeval z gibanjem, zato so mnogi pričakovali povratno podajo Urugvajca, a Suarez je presenetil in iz zelo težkega položaja plasiral žogo mimo Domenecha ter s pomočjo leve vratnice zadel za vodstvo rdeče-belih.

Colchonerosi so zmago potrdili v 72. minuti. Izjemen protinapad je realiziral rezervist Correa, ki je izkoristil povratno podajo Llorenteja in postavil končnih 3:1.

Atletico Madrid je zabeležil 15. zmago v sezoni in mestnemu tekmecu Realu znova ušel na debelih 7 točk prednosti. Ob tem ima četa Simeoneja še tekmo manj.