Madridski derbi: Benzema v končnici priigral točko Realu

La liga 7. Mar 202118:37 0 komentarjev
getty
getty

Atletico in Real sta si na mestnem derbiju razdelila točki. Obračun na Wandi Metropolitanu se je končal z rezulatom 1:1.

Colchonerosi so zelo pogumno krenili v dvoboj z mestnim rivalom. Bili so zelo agresivni, zbrani pri pokrivanju, hkrati pa tudi nevarni v napadalnih akcijah. V 15. minuti je Marcos Llorente na desni strani lepo ušel Nachu in nato uprizoril odličen pobeg po desni stani. Po tem, ko je osvojil ogromno prostora, je z globinsko podajo našel Luisa Suareza, ki se je izognil prepovedanemu položaju in stekel sam proti nasprotnikovim vratom. Urugvajec je sprožil z zunanjim delom stopala in premagal Courtoisa.

Suarez je postal prvi nogometaš Atletica, ki je po februarju 2019 dosegel gol proti madridskemu Realu. Pred njim je to nazadnje uspelo Griezmannu.

Atletico je na odmor odšel z minimalno prednostjo.

V drugi del igre je Siomeonejeva četa krenila bistveno bolj odločno. Nanizala si je kar nekaj priložnosti, najlepšo pa je gotovo zapravil Carrasco, ki se je znašel sam pred vrati rojaka Courtoisa, a ga ni uspel premagati. V drugem delu 2. polčasa so Atleti vendarle nekoliko padli in tako je pobudo prevzel Real.

Prvo veliko priložnost so imeli galaktiki v 80. minuti, ko je Vinicius prodrl po levi strani in nato v kazenskem prostoru našel Benzemaja, ki je dobro sprožil, a Oblak je njegov strel obranil. Žoga se je odbila do Francoza, ki je ponovno streljal, toda slovenski vratar se je znova zelo izkazal.

Gostitelji so zrli zmagi v obraz, toda beli balet je uspel priplesati do izenačenja. V 87. minuti je Benzema krasno zaposlil Casemira, ki se je znašel sam pred Oblakom, nato pa vse presenetil, ko je žogo zavrnil Benzemaju, ki je tako žogo poslal v prazno mrežo in poskrbel za končnih 1:1.

Strelec Reala je danes zbral 371. nastop v španski La ligi. Na večni lestvici tujcev je tako Francoz prekosil Roberta Carlosa.

Colchonerosi so brez zmage proti mestnemu rivalu ostali še na sedmi zaporedni uradni tekmi.

Atletico ima po 25 odigranih tekmah 59 točk in je še vedno na 1. mestu. Pred drugouvrščeno Barcelono, ki ima tekmo več, ima 3 točke naskoka. Še 2 točki manj ima Real na 3. mestu.