Messiju prosti strel kot vsem drugim enajstmetrovka

La liga 2. Maj 202122:51 > 22:58 0 komentarjev

Nogometaši Barcelone so v derbiju 34. kroga la lige s 3:2 slavili v Valenciji in se tako na lestvici izenačili z Real Madridom. Velikima rivaloma štiri kroge pred koncem španskega državnega prvenstva Atletico Madrid beži za dve točki.

Španska kluba Valencia in Barcelona sta odigrala nadvse zanimiv nedeljski derbi la lige, v katerem je bil prvi polčas brez zadetkov, v drugem pa je padlo kar pet golov. Prvega so zabili domači, potem ko je v 50. minuti oviranega Marc Andreja Ter Stegna matiral Gabriel Paulista.

Sodnik je na videoposnetku preverjal, ali je nad nemškim vratarjem res obstajal prekršek, a se na koncu odločil vendarle pokazati proti sredini igrišča. Barca je izenačila v 57. minuti, ko je Lionelu Messiju strel z enajstih metrov Jasper Cillessen sicer obranil, a je Argentinec po par odbitkih pred golom nato spet prišel do strela ter meril natančno.

Gostje so v vodstvo prešli že šest minut kasneje, ko je natančen predložek z leve v kazenski prostor lepo izkoristil Frenkie De Jong. Rojaku je Cillessen strel z glavo še uspel odbiti, a naravnost na “špičko” nogometnega čevlja Antoineu Griezmannu. Ta je žogo z neposredne bližine pospravil v nebranjeni del mreže.

Prevlada Barcelone ni jenjala. Nogometaši v rdeče-modrem so sredi 68. minute izsilili prekršek na robu kazenskega prostora. Vsem je bilo jasno, da bo prosti strel izvedel Messi, tudi Cillessen je vedel, da gre žoga v njegovo levo stran, a je bil udarec tako zelo natančno merjen, da je bil spet nemočen. Barcelonina desetka je žogo od vratnice pospravila v gol za 1:3.

Zadetek je prebudil domače, ki so se nekoliko odprli in v 84. minuti dočakali pravo malo mojstrovino Carlosa Solerja. 24-letni vezist Valencije je žogo sprejel na okoli 30 metrih od gola, se obrnil proti vratom Ter Stegna, naredil še dva koraka proti golu, potem pa s topovskim strelom zadel tik pod prečko ter postavil končni izid srečanja.

Barcelono v soboto čaka bržčas odločilna tekma v boju za naslov prvaka, ko doma gostijo Atletico, Valencia se bo dan kasneje doma merila z Valladolidom, medtem ko bo Real Madrid na Bernabeu gostil Sevillo. Obeta se peklenski zaključek sezone!