Nezaustavljivi Benzema potopil tudi Celto

La liga 20. Mar 202118:10 0 komentarjev
Real Madrid
REUTERS/Miguel Vida

Real Madrid je dobil obračun 28. kroga španske La Lige s Celto iz Viga. Kraljevi klub je slavil s 3:1, znova pa je bil junak Madridčanov Karim Benzema, ki je v prvem polčasu dosegel dva gola.

Madridčani so dobro začeli tekmo in v 20. minuti povedli prek Karima Benzemaja. Francoski napadalec je bil vnovič natančen v 30. minuti, ko je povišal prednost kraljevega kluba.

Za nekaj več napetosti je nato v 40. minuti poskrbel Santi Mina, ki je še pred odmorom približal Celto.

Real je nato drugi polčas oddelal zelo pragmatično in uspešno odbil vse napade Celte. Gostitelji so bili najbližje izenačenju v 83. minuti, ko je poskusil Iago Aspas. Aspas je meril s prostega strela in zadel levo vratnico. Vse upe domačih po točki je v 94. minuti pokopal Marco Asensio, ki je potrdil zmago Madridčanov.

Za Real je to 18 zmaga v sezoni, galaktiki pa so s tekmo več in z 59 točkami skočili na drugo mesto. Za vodilnim Atleticom zaostajajo za tri točke. Celta je s 34 točkami na 11. mestu.