Nič ne bo z El Clasicom, Athletic Bilbao ugnal Real

La liga 14. Jan 202123:30 > 23:32 0 komentarjev
Real Madrid
REUTERS/Javier Barbancho

Athletic Bilbao je v polfinalu španskega superpokala poskrbel za veliko presenečenje. Baski so namreč v Malagi z 2:1 premagali Real Madrid in si priborili vstopnico za Sevillo, kjer se bodo v nedeljo pomerili z Barcelono.

Zinedine Zidane je danes v napad postavil Asensia, Hazarda in Benzemaja, pri Baskih pa so v napadu začeli Munain, Williams in Raul Garcia.

Nevtralni nogometni ljubitelji so se nadejali El Clasica, toda ekipa iz San Mamesa je poskrbela, da do “tekme vseh tekem” ne bo prišlo.

Velik osmoljenec prvega polčasa je bil Lucas Vazquez. Nogometaš, kateremu Zidane v zadnjem času sicer neizmerno zaupa, je zakuhal oba gola tekmeca v 1. delu igre.

V 18. minuti je žogo, v fazi grajenja napada, iz ljubega miru podal tekmecu v noge. Reakcija Danija Garcie po pridobljeni žogi je bila odlična. Takoj je želel presekati obrambo Reala s podajo proti Williamsu, slednji pa je dobro opazil, da je Raul Garcia v boljšem položaju in mu okroglo usnje prepustil. 34-letni napadelec je ob zaključku akcije ohranil mirne živce in žogo plasiral mimo Courtoisa.

20 minut kasneje so Baski podvojili vodstvo. Capa je v kazenskem prostoru belega baleta lepo našel Munaina, katerega je, zelo naivno, porušil tragični junak Vazquez. Prekršek je bil tako evidenten, da se galaktiki sploh niso pritoževali, ko je Juan Martinez pokazal na belo točko. Kazenski strel je realiziral Raul Garcia in tako poskrbel, da je njegova ekipa na odmor odšla z otipljivo prednostjo.

V 2. delu so galaktiki, kot je bilo za pričakovati, pritiskali in skušali spreobrniti izid. Marco Asensio je dvakrat ogrozil vrata Unaia Simona, a mu je v obeh primerih veselje preprečila vratnica.

Galaktiki so pot do nasprotnikovega gola našli v 73. minuti. Podajo Casemira je izkoristil Karim Benzema in žogo z neposredne bližine potisnil v mrežo. Zadetek je bil sprva zaradi prepovedanega položaja Francoza razveljavljen, a po ogledu VARa je postalo jasno, da je Benzemaja v igri držal Belenziaga. Kljub temu zadetek ne bi smel obveljati, saj je bil precej predhodno v akciji v “ofsajdu” Casemiro, a sodniki so to kot kaže spregledali.

V “finišu” tekme je Real pritiskal, toda obramba Athletica je zdržala.

Baskovski klub bo imel v nedeljo priložnost, da 3. v zgodovini osvoji džavni superpokal.